Aicinām pieteikties dalībniekus projektā – aktualizēts

“Pilotprojekts atbalstītās lemtspējas ieviešanai Latvijā” (2015-2016)

 

Aicinām tuvus radiniekus un draugus, kuri rūpējas par cilvēku ar intelektuālās attīstības vai psihiskās veselības traucējumiem, piedalīties projektā “Pilotprojekts atbalstītās lemtspējas ieviešanai Latvijā” (2015-2016), ko īsteno Biedrība „Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „Zelda”” (RC Zelda). RC Zelda iesaistīts projektā 55 tuviniekus, kuri atbalsta personas.

Projekta dalībniekiem būs iespēja apmeklēt semināru „Atbalstītā lemtspēja cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un viņu ģimenēm Latvijā: normatīvais regulējums un ikdienas dzīve” un iegūt jaunas prasmes saskarsmei ar personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Semināra saturs:

1) jaunākās izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos par rīcībspējas ierobežojumiem un atbalstīto lemtspēju, kā arī kādus juridiskos instrumentus izmantot, lai ietekmētu lēmumu pieņemšanu valsts un pašvaldību institūcijās personu ar garīga rakstura traucējumiem interesēs;

2) atbalstītā lemtspēja praksē – kā atbalstīt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem pieņemt lēmumus, kā izveidot atbalsta tīklu sabiedrībā, kā izmantot atbalstītās lemtspējas praktiskos instrumentus (uz personu vērstas domāšanas un plānošanas metodes).

Visi projekta dalībnieki saņems arī bezmaksas atbalstu un konsultācijas no RC Zelda ekspertiem atbalstītas lemtspējas jomā, finanšu jomā, ikdienas dzīves un jaunu prasmju apgūšanas jomā, juridiskajos jautājumos, veselības aprūpes jomā (līdz ārsta kabineta durvīm) un atbalsta loka veidošanā visa projekta garumā.

Kas var piedalīties:

  • tuvi radinieki un draugi, kuri rūpējas par pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem
  • dzīvo Latvijā, kopā vai netālu no personas ar garīga rakstura traucējumiem

Kad un kur:

Tiks organizēti 5 semināri 2015. gada februārī/martā. Pirmais seminārs notiks Rīgā 2015. gada 17. februārī; pulksten 9.30-14.30 Mārupes ielā 4-31, Rīgā

Citi semināri notiks:

20. februārī – Rīgā (Rīgas un Vidzemes reģions); 26. februārī – Liepājā (Kurzemes reģions); 3. martā – Daugavpilī vai Rēzeknē (Latgales reģions); 5. martā – Valmierā (Vidzemes reģions); 6. martā – Rīgā (Zemgales reģions).  

Pieteikšanās semināriem līdz 27.februārim. Vietu skaists ir ierobežots.

Projekta ietvaros norisināsies pārējās aktivitātes līdz Projekta noslēgumam 2016.gada 30.aprīlī.

reģistrēties:
Jūs varat reģistrēties elektroniski šeit: https://docs.google.com/forms/d/1_1pUVcjzKCKdRgJdz2AQPH4VPws_wY5ZvdWyRQIJoHA/viewform

Vai pieteikties pa tālruņa numuru: 67442828 vai 22062460

Mēs sazināsimies ar Jums, pirms semināra uz nelielu interviju un informēsim par projektu.

Par mums: Biedrība Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „ZELDA” dibināta 2007. gadā. Lai sasniegtu Biedrības mērķi, Biedrība īsteno šādus uzdevumus: pētījumu un politikas analīzes veikšana un atzinumu sniegšana cilvēku ar garīgiem traucējumiem tiesību jomā; sabiedrības, garīgās veselības aprūpes iestāžu, tiesību aizsardzības iestāžu, nevalstisko organizāciju, plašsaziņas līdzekļu, cilvēku ar garīgiem traucējumiem un citu mērķa grupu izglītošana; informatīvo resursu centra veidošana garīgās veselības jomā; juridiskās palīdzības sniegšana cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem, kā arī personu pārstāvība tiesās, kā arī valsts un pašvaldības iestādēs jautājumos, kas ietilpst Biedrības darbības jomā; atbalsta sniegšana cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem un viņu ģimenes locekļiem, pārstāvjiem vai uzticības personām.

Atbalsta personas pakalpojums tiek attīstīts biedrības RC ZELDA īstenotā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” ietvaros atbalstītā projekta Nr. 2013.EEZ/PP/1/MAC/092/067 „Pilotprojekts atbalstītās lemtspējas ieviešanai Latvijā” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments un Latvijas valsts.


Comments are closed.