RC Zelda sniedz priekšlikumus Kriminālprocesa likuma grozījumiem, lai ieviestu Eiropas Savienības 2012.gada 25.oktobra Cietušo Direktīvu 2012/29/EU

2015.gada 15.janvārī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts likumprojekts nr.VSS-63 „Grozījumi Kriminālprocesa likumā”. Ar konkrētajiem grozījumiem paredzēts ieviest Eiropas Savienības 2012.gada 25.oktobra direktīvu 2012/29/EU (Cietušo Direktīva) ar ko nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus. Direktīvas mērķis ir ieviest cietušo tiesību noregulējumu, kas būtu balstīts uz individuālu novērtējumu un mērķtiecīgu un uz līdzdalību vērstu pieeju, nodrošinot informācijas pieejamību, atbalstu, aizsardzību un procesuālās tiesības.

Pamatojoties uz RC ZELDA darbā gūto pieredzi un veiktajiem pētījumiem, kā arī novērotajām problēmām ar ko saskaras personas ar garīga rakstua traucējumiem kriminālprocesa ietvaros kā liecinieki, cietušie vai potenciālie nozieguma izdarītāji, RC ZELDA sniedza savus priekšlikumus Tieslietu ministrijai un Valts kancelejai. Ar priekšlikumu tekstu varat iepazīties šeit: Zelda_priekšlikumi likumprojektam Grozījumi Kriminālprocesa likumā (Adobe Reader, izmērs: 395 KB).

Publicēts: 02.02.2015


Comments are closed.