Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojuma sniegšanas izaicinājumi COVID-19 pandēmijas laikā

Uz jautājumu: “Kādi ir būtiskākie vai nepieciešamie atbalsta pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem pandēmijas apstākļos?” nav vienas pareizās atbildes.

Pandēmijas apstākļos ļoti svarīgi nodrošināt skaidru un uzticamu informāciju par to, kas notiek valstī un konkrētajā pašvaldībā, kādi nosacījumi cilvēkiem jāievēro saistībā ar epidemioloģisko situāciju vai valdības izsludināto ārkārtējo situāciju, kā šie ierobežojumi ietekmē cilvēka ikdienas dzīvi. Tāpat ir svarīgi saprast, kā saņemt nepieciešamo palīdzību, piemēram, sasniegt veselības aprūpes speciālistu, sociālo darbinieku vai kādu sociālo pakalpojumu.

Atskatoties uz atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojuma nodrošināšanas izaicinājumiem 2020. gadā, varam secināt, ka situācijas, kas maina ierasto kārtību un prasa strauju paradumu maiņu, kā arī apgrūtina informācijas pieejamību, personām ar garīga rakstura traucējumiem rada būtiskus papildus ierobežojumus un sarežģījumus. Šobrīd, kad daudzi saskaras ar prognozējamības un kontroles sajūtas zudumu, ir svarīgi turpināt sniegt sociālo atbalstu ikvienam, kam tas nepieciešams, bet jo īpaši personām ar garīga rakstura traucējumiem, kas jau pirms pandēmijas sākuma nereti dzīvoja izolācijā un bija vientuļas.

Plašāk par pakalpojuma sniegšanas izaicinājumiem COVID-19 pandēmijas laikā – šeit.

Publicēšanas datums: 30.12.2020


Comments are closed.