Paplašinās Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojuma saņēmēju loks

31.05.2023.

2023. gada maijā Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojumu uzsāka saņemt 3 personas Rīgā un Pierīgā. Atrast darbu, apzināt pienākošos sociālos pakalpojumus, atrast jaunu ģimenes ārstu un psihiatru, saņemt psihoemocionālo atbalstu un pārrunāt savas attiecības ar tuviniekiem – tie ir tikai daži no mērķiem, kurus vēlas sasniegt atbalstāmās personas.

Tāpat aprīļa beigās, stājoties darbā jaunai atbalsta personai, tika atsākta pakalpojuma sniegšana Liepājas pilsētā un Dienvidkurzemes novadā. Kā liecina atbalstāmo personu atsauksmes, pakalpojuma atsākšana bija ļoti gaidīta un jau mēneša laikā ir izdevies sasniegt vairākas būtiskas lietas – viena persona uzzinājusi par iespēju un atguvusi ievērojamu pārmaksāto nodokļu summu, kā arī norādījusi invaliditātes statusu EDS sistēmā, lai turpmāk automātiski tiktu piemēroti nodokļu atvieglojumi, kas personai pienākas. Kāds cits beidzot sācis risināt savas veselības problēmas un pieteicies pie medicīnas speciālista. Vēl kādam bijis nepieciešams atbalsts tehnisko palīglīdzekļu sagādē. Savukārt diviem brāļiem tā ir bijusi iespēja attīstīt savus talantus kulinārijā.

Tādējādi Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atbalstītā projekta “Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojuma nodrošināšana” ietvaros pakalpojums šobrīd nodrošināts 44 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem 8 Latvijas pašvaldībās.

Informācijai:

Kopumā Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā pakalpojums šogad (līdz 2023. gada 31. maijam) ir sniegts 13 pašvaldībās 86 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. 5 pašvaldībās pakalpojums tiek finansēts no pašvaldības budžeta vai deinstitucionalizācijas projekta ietvaros, savukārt 8 pašvaldībās ar Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta finansējumu. Pakalpojuma sniegšanu RC ZELDA pašlaik nodrošina 8 atbalsta personas, 1 pakalpojuma koordinators, 1 sociālais darbinieks un 1 pakalpojuma vadītājs.


Comments are closed.