RC ZELDA izdevusi Latvijā vienīgo brošūru, kurā apkopota informācija par rīcībspēju, tās ierobežošanu un alternatīvajiem mehānismiem personām ar garīga rakstura traucējumiem

RC ZELDA kopš 2007. gada nodrošina bezmaksas juridiskās konsultācijas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un viņu tuviniekiem, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm. Liela daļa no šīm konsultācijām, kuras nodrošina RC ZELDA juristi, ir tieši saistītas ar rīcībspējas jautājumiem, turklāt Latvijā nebija iespējams saņemt rakstisku, plašākam cilvēku lokam pieejamu informāciju par izmaiņām normatīvajos aktos rīcībspējas jomā.

RC ZELDA 2015. gada septembrī izdeva brošūru latviešu un krievu valodā:

RĪCĪBSPĒJA: Informācija cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un viņu tuviniekiem

Дееспособность: информация для людей с психическими заболеваниями и особенностями интеллектуального развития (Adobe PDF, izmērs 501,50 KB)

Bukletā atradīsiet atbildes uz jautājumiem: kas ir rīcībspēja? kādos gadījumos var ierobežot un atjaunot rīcībspēju? kādās jomās rīcībspēju var ierobežot un kādās nevar? kā sagatavot pieteikumu tiesai? kā notiek tiesas sēde? kādi dokumenti jāiesniedz tiesai? un citas atbildes, kā arī informāciju, kur meklēt juridisko konultāciju. Informāciju sagatavojusi RC ZELDA juriste Annija Mazapša, un to krievu valodā tulkojusi RC ZELDA sociālā darbiniece – atbalsta persona Aleksandra Pavlovska.


Comments are closed.