Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility.

Sabiedrības informēšana

Zemgales Plānošanas reģiona īstenotā deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros izveidota mājaslapa www.atversirdi.lv, kurā publicēta ziņa par RC ZELDA īstenoto pilotprojektu “Atbalstītās lemtspējas ieviešana Latvijā”. Ar pilnu publikācijas tekstu “Kļūdīties ir cilvēcīgi … arī personām ar garīga rakstura traucējumiem” varat iepazīties šeit.

Zemgales Plānošanas reģiona īstenotā deinstitucionalizācijas projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros izveidota mājaslapa www.atversirdi.lv, kurā publicēta ziņa par RC ZELDA  veikto pētījumu „Deinstitucionalizācijas pieredzes analīze: citu valstu labās prakses piemēri un pieļautās kļūdas” varat aplūkot šeit.

2015.gada 22.novembrī TV3 raidījumā “Nekā personīga” tika sniegta reportāža par RC ZELDA nodrošināto juridisko palīdzību, kā arī advokāta pārstāvību tiesas procesā, lai atjaunotu Ģ.Melngailim rīcībspēju. Annijas Mazapšas komentāru varat redzēt šeit. Ziņu portālā Delfi publicētais raksts par šo TV pārraidi pieejams šeit.

Annija Mazapša 2015.gada 24.aprīlī plkst 12:00 Latvijas Radio 1 raidījumā “Pusdiena” sniedza komentāru par alternatīvo pakalpojumu trūkumu sabiedrība, kā rezultātā cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem nonāk institucionālā aprūpē.

Ieva Leimane-Veldmeijere 2015.gada 1.decembrī Latvijas Radio 1 raidījumā “Īstenības izteiksme 15 minūtēs” “Pašvaldības virzās uz sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanu” sniedz komentāru par Labklājības ministrijas plānoto sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu nodrošināšanu vairāk kā 2000 iedzīvotājiem ar garīgās veselības traucējumiem pašvaldībās līdz 2020.gadam. Raidījumu klausīties šeit (raidījuma ilgums 15:00 min).

Annija Mazapša 2015.gada 16.aprīlī Latvijas Radio 1 raidījumā “Krustpunkti” “Latvijā normatīvais regulējums par OVP veikšanu ir pietiekams” sniedza komentāru pēc traģiskās aviokompānijas “Germanwings” lidmašīnas katastrofas, kurā gāja bojā 150 pasažieri. Diskusijā tika apspriest vai Latvijā normatīvais regulējums, kas nosaka, kad un kā jāveic obligātās veselības pārbaudes (OVP) ir pietiekams? Raidījumu klausīties šeit (raidījuma ilgums 49:20 min).

Santa Skirmante 2013.gada 18.decembrī piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā “Aktuālais temats” “Invalīdu tiesības un iespējas” kurā tika skaidrots, kas Invalīdu lietu nacionālās padomes sēdē pārrunāts, kā arī sniedza vērtējumu, kāds bijis šis gads invalīdu tiesību jomā, kā RC ZELDA palīdzējusi saviem klientiem 2013.gadā. Raidījumu klausīties šeit (raidījuma ilgums 28:07 min).

Raksts laikrakstā “Diena” 2013.gada 15.februārī par izmaiņām normatīvajos aktos, kas skar rīcībspējas jautājumus.

Rīcībspēju pilnībā atņemt nevarēs

Raksts laikrakstā “Sestdiena” 2013.gada 15.februārī par diviem rīcībspēju atguvušiem RC ZELDA klientiem.

Cilvēks nav objekts

Ievas Leimanes-Veldmeijeres dalība Latvijas Radio 1 raidījuma “Krustpunkti” veidotajā diskusijā par pakalpojumu kvalitāti sociālās aprūpes centros 2012.gada 10.maijā. Raidījumu klausīties šeit (skatīt laiku plkst. 13:06).

Ievas Leimanes-Veldmeijeres komentārs par sociālās aprūpes centra “Rūja” jaunieša nāvi Latvijas Radio 1 raidījumā “Pēcpusdiena” 2012.gada 20.aprīlī. Raidījumu klausīties šeit (skatīt laiku plkst. 17:41).

Raksts Rīgas apriņķa portālā aprinkis.lv par RC “Zelda” pārstāvētā klienta rīcībspējas atjaunošanas procesu.

Allažu aprūpes centra iemītniekam neatjauno rīcībspēju

Raksts laikrakstā “Kursas Laiks” (Liepāja) 2011. gada 6. aprīlī par diskriminējošu ierakstu Liepājas reģionālās slimnīcas mājaslapā.

Sola_novērst diskriminējošu ierakstu

Raksts portālā delfi.lv 2010. gada 16. oktobrī par RC “Zelda” ierosināto pacientu uzticības personu iestādēs, kas nodrošina psihiatrisko palīdzību.

Piedāvā ieviest pacienta uzticības personu konfliktu risināšanai psihoneiroloģiskajās iestādēs

Raksts portālā lv.lv 2010. gada 1. martā par jauno Pacientu tiesību likumu

Stājies spēkā Pacientu tiesību likums

Raksts laikrakstā “Diena” 2010. gada 16. februārī par situāciju Latvijā attiecībā uz rīcībspēju.

Neļāva palikt pansionātā uz mūžu

Raksts laikrakstā “Diena” 2010. gada 18. janvārī par alternatīvo aprūpi Latvijā.

Vai ejam alternatīvās aprūpes virzienā?

Raksts laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze” 2009. gada 7. februārī par psihiatrijas pacientu aprūpi.

Spēles ar psihiatrijas pacientiem

Raksts žurnālā “Doctus” 2008.gada septembrī par garīgās veselības aprūpi Latvijā.

Atvērtāki garīgās veselības aprūpei

Ievas Leimanes – Veldmeijeres raksts portālā Politika.lv 2007.gada 20.novembrī par valsts nostāju pēc Reģu traģēdijas.

Ar galvu smiltīs

Ievas Leimanes – Veldmeijeres raksts portālā Politika.lv 2007. gada 21. augustā par ANO Konvencijas un tās Fakultatīvā protokola parakstīšanas gaitu Latvijā.

Bez sāls